WITAMY NA STRONIE PRZEDSZKOLA SŁONECZKO W KOTLINIE
Dyrektor Przedszkola - mgr Beata Siudzińska
KRASNALE           MISIE           BIEDRONKI           SMERFY           TYGRYSKI           KUBUSIE           KOTKI          PSZCZÓŁKI
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

Zakończenie roku 27.06.2014r. 

Zabawy na świeżym powietrzu

Wycieczka 18.06.2014r. Przygodzice, Górecznik- Mini Zoo

Biedroneczki są w kropeczkiWizyta Jasia z Akordeonem

Mamo, Tato – Kocham Was! 
Dnia 28.05.2014r. Biedroneczki zaprosiły swoich rodziców na naszą „Biedronkową” łąkę. W tym wyjątkowym dniu dzieci przygotowały przedstawienie artystyczne pt. „ Smutna Biedronka”. Można było podziwiać nie tylko talent maluchów, ale też piękne stroje, rekwizyty
 i zabawne miny młodych aktorów. Oprawę muzyczną przygotował p. Janusz Barański. Po zakończeniu przedstawienia artystycznego dzieci wręczyły rodzicom upominki: szkatułkę na biżuterię dla mamy oraz krawat dla taty. Były uściski i buziaki oraz duże brawa. 
Dzień spędzony z rodzicami zakończył się słodkim poczęstunkiem.
Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości
W. Urbaniak

Zdrowe kości mam bo o nie dbam – 23.05.2014r.
W tym dniu odwiedził dzieci szkielet człowieka, który nazywa się „Kostuś”. Opowiadał on dzieciom co trzeba jeść by mieć zdrowe, mocne kości. Dzieci próbowały złamać drewniane klocki, które przedstawiały mocne kości a także styropianowe kości, które przedstawiały słabe. Układały także szkielet człowieka a na końcu zjadły Danonki by mieć zdrowe i mocne kości.
W. Urbaniak
ZAJĄCZEK


21.03.2014r. ZIELONY DZIEŃ
W pierwszy dzień wiosny Biedroneczki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, przywitały wiosnę pochodem z całym przedszkolem na plac zabaw znajdujący się obok lasku. Na początku szła Marzanna- Pani Zima, którą dzieci pożegnały machając rączkami, na których mieli kolorowe kwiatki. Po powrocie dzieci bawiły się w „Panią Wiosnę”, a następnie zmęczone odpoczywały na dywanie przy muzyce relaksacyjnej. 
W. UrbaniakMuzyka, śpiew, pląsy i taniec - zajęcia rytmiczne

30.04.2014r. Dzień Flagi – Pochód
Dzień FLAGI Biedroneczki uczciły pochodem z całym przedszkolem, który odbył się po ulicach Kotlina. Dzieci zostały zapoznane 
z wyglądem flagi Polski jak i Unii Europejskiej a także opisywały wygląd godła Polski. W rękach miały wcześniej przygotowane flagi 
Unii Europejskiej.
W. Urbaniak
Biedroneczki dbają o środowisko zbierając baterie.

WALENTYNKI
ZBOŻOWA MANDALA

DZIEŃ KOBIET 

Z nami się raduje, z nami podśpiewuje… Dzień Babci 29.01.2014

Biedroneczki zaprosiły babcie na przedstawienie słowno-muzyczne we własnym wykonaniu. Z pewną nieśmiałością recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, były za nie nagradzane gromkimi oklaskami.
Małe pociechy spisały się na piątkę, dały babciom dużo radości, wręczając laurki oraz bransoletki….. A na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek. 
Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.
W. Urbaniak

Dnia 20.12.2013r w grupie "Biedronki" odbyła się Wigilia. Śpiewaliśmy kolędy, szukaliśmy śladów Gwiazdora, a także jak tradycja nakazuje dzieliliśmy się opłatkiem oraz jedliśmy pierniczki i inne smakołyki. A za to, że Biedroneczki były grzeczne odwiedził ich Gwiazdor z prezentami. Każde dziecko zrobiło sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.
W. Urbaniak

Warsztaty plastyczne z udziałem rodziców 12.12.2013r.MIKOŁAJ 6.12.2013r.


ANDRZEJKI 29.11.2013r.Dzień Pluszowego Misia
25.11.2013r.

Dnia 15. listopada 2013r. odbyła się w naszej grupie pierwsza ale bardzo ważna uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci przygotowały dla zaproszonych rodziców przedstawienie artystyczne oraz piosenki. Nowe dzieci złożyły przysięgę a uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Elżbieta Krawczyk, która również wręczyła dzieciom dyplomy oraz małe drewniane biedroneczki. 
Po części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie słodkości, za pomoc w organizacji uroczystości, a także za ufundowanie dla grupy strojów.
DZIĘKUJEMY
BIEDRONKI Z WYCHOWAWCZYNIĄ
W. Urbaniak

BALIK JESIENNY 25.10.2013R.

URODZINY MARCHEWKI 24.10.2013R.

Wizyta pani pielęgniarki.

30 września w naszej grupie odbył się „Dzień Chłopca”. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom „sto lat”, złożyły życzenia, a także obdarowały ich drobnym upominkiem. Panie i dzieci dziękują rodzicom za przygotowanie upominków oraz upieczenie ciasteczek.