KOTKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Dzień Kota

Dzień Piżamy

Dzień Pluszowego Misia
W Dniu Misia, naszym gościem i zarazem instruktorem pierwszej pomocy był ratownik medyczny, pan Michał Nawrocki. Na początku ratownik zademonstrował jak wygląda strój, w którym pracuje, a póżniej wyjaśnił na czym polega jego praca. Kotki nauczyły się, w jaki sposób można pomóc komuś zanim przyjedzie pogotowie.
Dzieci obserwowały, w jaki sposób prawidłowo wykonać opatrunek oraz zapoznały się z wyposażeniem torby medycznej. Przedszkolacy z wielką uwagą przyglądały się ratownikowi, gdy demonstrował sztuczne oddychanie
i masaż serca, a następnie samodzielnie próbowali udzielić pomocy swoim misiom. Podczas tego spotkania, kotki dowiedziały się wielu ważnych informacji, któe być może w przyszłości przyczynią się do uratowania komuś życia. Dziękujemy za teę cenną lekcję.

Rytmika z panem Jarkiem

Z okazji Dnia Kolejarza odwiedziła nas mama Bartka.
Dziękujemy bardzo za przybliżenie specyfiki pracy konduktora, udzielenie wskazówek
na temat bezpiecznego podróżowania pociągiem oraz za mnóstwo prezentów.
M. Dziekońska

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Promując zdrowy styl odżywiania, Kotki zorganizowały zajęcia kulinarne.
Dziewczynki z mamą Julii i Laury przygotowały "Według przepisu Babci" pyszną sałatkę warzywną.
Na drugim stanowisku, chłopcy z pomocą Maksa próbowali swoich kulinarnych sił wyciskając sok marchwiowo-jabłkowy. Poczęstowaliśmy wszystkich pracowników przedszkola i sami zasiedliśmy do degustacji.
Wszystkim bardzo smakowało. Zwieńczeniem zajęć była chwila relaksu podczas słuchania wierszy o warzywach.
Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie.
M. Dziekońska

urządzenia domowe dawniej i dziś

wizyta pielęgniarki

Dzień Marchewki

DZIEŃ DRZEWA
Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 19.października na terenie naszego przedszkola, Kotki wraz z panią Dyrektor i panem leśniczym posadzili Drzewo Pamięci jako symbol
życia i wolności.
Dziękujemy bardzo panu Markowi Tomczakowi za podarowanie sadzonki dębu i współpracę oraz tacie
Basi i Franka za przygotowanie pamiątkowej tabliczki.
M. Dziekońska

"Rowerem po Kotlinie" - to temat naszego spotkania z mamą Lenki, która przyjechała do nas na swoim rowerze. Pani omówiła budowę roweru, zaprezentowała obowiązkowe akcesoria i strój rowerzysty potrzebny do bezpiecznej jazdy. Mama Lenki opowiadała o zaletach jazdy na rowerze oraz przestrzegła dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Ci najbardziej zainteresowani mogli nawet usiąść w foteliku Lenki. Serdecznie dziękujemy!
M. Dziekońska

Dzień Przedszkolaka upłynął nam podczas wesołych zaba i tańców. W tym wyjątkowym dniu odbyło się także spotkanie autorskie z Panią Gruchalską, podczas którego zaprezentowane zostały wierszez książek
" Borsuk Mruk, krowa Mania...historyjki do czytania" oraz "Rymowane historyjki dla chłopczyka i dziewczynki". Dzieci dowiedziały się dlaczego jesienią drzewa gubią liście oraz poznały wiele ciekawych faktów z życia leśnych zwierząt. Bardzo dziękujemy!

BEZPIECZNE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH