MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Celem głównym projektu edukacyjnego ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury " jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

Cele szczegółowe: zachęcenie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, przekazanie poprzez literaturę moralnych , rozwijanie kompetencji cyfrowych, kształtowanie postaw patriotycznych.

Moduł V - Zmisiowane zajęcia pod chmurką.
Smerfy wzięly udział w olimpiadzie sportowej w oparciu o atrybuty bajkowych postaci. Dzieci uwielbiają bajki: ,,Kot w butach", ,,Królewna Śnieżka" oraz wiersz,,Rzepka" dlatego wybraliśmy kalosze taty Karoliny, jabłko oraz linę do przeciągania.

Moduł IV - Misiowe recepty na pozytywne myślenie.
W ramach tego zadania dzieci mogły samodzielnie zaplanować swój wymarzony dzień w przedszkolu,
co dało im wiele radości. Głównym i powtarzającym się punktem na liście były zabawy na placu zabaw. Wykorzystano w zadaniu metodę opowieści ruchowej
w celu kształtowania szybkości, koordynacji ruchowej
 i słuchowo- ruchowej oraz rozwijania różnorodnych form ekspresji ruchowej. Dzieci dowiedziały sie kto to jest optymista, a na koniec narysowały swoje sprawdzone recepty na pozytywne myślenie.
Moduł II - Kodujemy z Małym Misiem
Przy okazji tego modułu przedszkolaki rozwinęły kompetencje cyfrowe oraz zorganizowaliśmy turniej łamigłówek logicznych, ćwicząc umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia, więc kompetencji potrzebnych w codziennym życiu.
Moduł III - Opowiem Wam o Polsce
Dzieci zapoznały się z ,,Legendą o Czechu, Lechu
i Rusie". Wyjaśniliśmy pojecie ,,legenda" i stworzyliśmy grę dydaktyczną z wykorzystaniem produktów wtórnych.
Moduł I - Czytamy z Małym Misiem
 Smerfy wybrały grupową maskotkę misia Bruna
i codziennie razem z misiem czytają piękne bajki, opowiadania lub wiersze. Staramy się, aby tekst lektury był zgodny z kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/22- czytamy więc dużo o ekologii, zdrowiu, patriotyźmie, ukazując dziedzictwo kulturowe Europy.
Czytamy w domu- Smerfy książeczki w domu czytają
i z pomocą rodziców karty z dzienniczka wypełniają.