Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Smerfy zrealizowały zadanie I - obejrzeliśmy filmik edukacyjny, zapoznaliśmy się z ekologiczne piosenką.
Dzieci poznały znak- produkt ekologiczny, a ich zadaniem było znalezienie produktów
z takim znaczkiem na sklepowych półkach, w czym pomogli rodzice.

Grupa Biedronki zrealizowała temat II:,,Warzywa i owoce, w nich energii moce". Pani Emilka wyjaśniła dzieciom znaczenie symbolu EKO, uświadomiła znaczenie piramidy zdrowego żywienia i stylu życia. Przedszkolaki doskonale rozwiązały wszystkie zagadki dotyczące zdrowia, a na koniec próbowały pysznych i zdrowych owoców i warzyw.

III temat:,, Pęknę zęby i mocne kosci, gdy zdrowy nabiał na stołach gości" wykonały Kotki. Dzieci poznały zdrowotne walory nabału jako produktów pochodzących z mleka krowego, Koziegłowy i owczego. Nauczyły się programowej piosenki, przygotowały mapę mentalną, pracujący zespołach oraz prowadziły systematyczne obserwacje zjedzonych w tygodniu produktów ekologicznych w przedszkolu.

Zadanie IV - "Sił przybywa od kromki pieczywa", należało do Motylkow. Podczas obchodów dnia chleba, dzieci uświadomily sobie jak wielu rąk trzeba aby powstał chleb, nawiązali także do szacunku dla chleba. Ale co najważniejsze zwróciliśmy uwagę na wykonanie go z produktów ekologicznych.

Kubusie zmierzyły się z zadaniem V:,,Ekologiczne mięso i jaja naszą krzepę podwaja". Dzieci poznały warunki sorzyjahace ekologicznej hodowli zwierząt, walory odżywcze mięsa i ryb oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania podczas posiłków. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przepięknej pracy plastycznej:,,Na pastwisku".