KUBUSIE W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Nasze Babcie i Dziadków gościliśmy w przedszkolu dnia 11.02.2013r. o godz. 14.00. Babcie aktywnie uczestniczyły w części artystycznej, wspólnych zabawach oraz tunelu łaskotek. Wszyscy pięknie się starali, goście dopisali, a mamusie bardzo nam pomogły. Pięknie wszystkim dziękujemy.
B. Fabiańska

DZIEŃ MAMY: część artystyczna oraz zabawy z mamami :) Dziękujemy za pyszności na uroczystych stołach i wspólnie spędzone chwile.KUBUSIE

Cykl spotkań w bibliotece SP. "Bawimy się wierszami Tuwima".

X Tydzień Bibliotek - "Biblioteka Przestrzenią dla Kreatywnych". Spotkanie ze strażakami.

Dzień 25.11.2012 r. w naszej grupie był bardzo uroczysty. W dniu Misia odbyło się nadanie imienia grupy „Kubusie”. Przedszkolacy wesoło się bawili
i rywalizowali w różnych konkursach.

B. Fabiańska

Z kartonami to była super zabawa: gromadzenie, układanie wg wielkości, porównywanie, rysowanie elementów,
a wszystko po to, aby powstał duży zamek dla książęcej rodziny.
Udało nam się! :)
Słuchamy odgłosów
i podglądamy przyrodę bardzo dokładnie.

WIGILIA KLASOWA
" DZIEŃ MARCHEWKI" 20.11.2012
Celem tego dnia jest promowanie wśród dzieci spożywania warzyw i owoców jako darów natury. Dzieci poznały właściwości odżywcze marchewki, jadły ją w postaci surowej
i gotowanej. W opowiadaniu "Marchewkowy tort" poznały inne jej zastosowanie, zrozumiały ograniczenia pokarmowe związane z alergią i uczyły się tolerancji wobec inności. Uroczystość uświetniła zabawa inscenizowana "Marchewkowe urodziny". Dzieci wykonały także "marchewkową kukiełkę" wykorzystując własną inwencję twórczą i pomysłowość.
zapraszamy do galerii
Przedszkolaki uczciły Święto Flagi tradycyjnym marszem po okolicy.

Spotkanie z panią Danusią Brodą - fizjoterapeutką dało nam dużo do myślenia, ale także dużo do ćwiczenia. Wiemy już, dlaczego trzeba prosto siedzieć i jaki skutek mają dobrze wykonane ćwiczenia. Dziękujemy pani Danusi.