TYGRYSKI W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

"Śpiąca Królewna" dla Mamy i Taty

5 czerwca "Pszczółki" i "Tygryski" przedstawiły przygotowywaną przez kilka tygodni dla swojej ulubionej widowni bajkę "Śpiąca Królewna"...zaprosiliśmy również mamusie i tatusiów na słodki poczęstunek i obdarowaliśmy przygotowanymi prezentami.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości:)
Adrianna Bernat
Karolina Grzeszczyk

„Pasowanie na Tygryska”

W czwartek 15 listopada 2012 r. w sali oddziału V odbyła się uroczystość nadania imienia grupie przedszkolnej, do której uczęszczają czterolatki.
W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Dyrektor Przedszkola Elżbieta Krawczyk oraz rodzice. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez Dyrektor Przedszkola i wychowawcę grupy Adriannę Bernat.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich przedszkolaków, ubranych w przepiękne stroje tygrysków. W przygotowanym przez nauczycielkę programie artystycznym dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Pan Jarosław Remblewski zadbał o oprawę muzyczną uroczystości. Następnie odbyła się "ceremonia" pasowania przez Panią Dyrektor, która trzymała na rękach dużą maskotkę- tygryska. Każde dziecko przytulało maskotkę oraz otrzymało piękny dyplom i medal z wizerunkiem tygryska. Maskotka -Tygrysek stała się honorowym gościem w naszej sali. Dzieci otrzymały od Pani dyrektor prezent oraz cały kosz cukierków. Po uroczystości pasowania na dzieci i dumnych ze swoich pociech rodziców czekało pyszne ciasto
i napoje oraz niespodzianka tort z płonącą świecą. Był to wspaniały dzień, pełen emocji, radości i wzruszeń. Dzięki pomocy rodziców,którzy za sponsorowali stroje i pomogli w przygotowaniu uroczystości ten dzień był wspaniały i na długo zostanie w naszej pamięci.

Jestem z Was dumna Tygryski
A. Bernat
"LATAWCE MAŁE I DUŻE"
21.11.2012 w grupie Tygrysków odbyły się warsztatowe zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci, na których konstruowaliśmy latawce.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

3 grudnia w grupie „Tygrysków” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci, na których tworzyliśmy przepiękne bombki z żarówek.
"Ku radości najmłodszych"
10 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte
w formie warsztatów, dla rodziców i dzieci wg koncepcji "Edukacja przez ruch" Doroty Dziamskiej.
W dniu 15 marca gościliśmy w naszej grupie ratowników medycznych
z Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardowie. Panowie przeprowadzili szkolenie i pokaz "Ochrony przeciwpożarowej i zasad udzielania pierwszej pomocy". Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy strażaka i ratownika, poznały podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz przeszły krótki kurs udzielania pierwszej pomocy.
Tygryski i Pszczółki z wychowawcami
"DZIEŃ MARCHEWKI"
Tygryski bardzo lubią marchewki, oczywiście za ich pomarańczowy kolor. Dlatego nasza grupa z okazji święta marchewki uczestniczyła w zabawach
i konkursach. Cały "marchewkowy" dzień upłynął nam w miłej i wesołej atmosferze.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MISIA -
- 26.11.2012

Tygryski bardzo kochają misie, zwłaszcza pluszowe, dlatego w naszej sali zorganizowaliśmy dzień z misiem.

26.11.2012 - Gimnazjum
dla Przedszkola

Gościliśmy w naszej sali uczennice III klasy Gimnazjum w Kotlinie. Dziewczęta opowiedziały przedszkolakom o tradycji
i wróżbach andrzejkowych.